[021] ️22764588 -22765285
(ساعات کاری : شبنه تا پنجشنبه (صبح و عصر
با تعیین وقت قبلی
تهران، پاسداران، بوستان دوم، نبش بن بست مریم، پلاک 2، زنگ 6

کاشت مو

کاشت مو

کاشت مو به زبان ساده به معنای جابجایی موهای خود فرد می باشد. هر فردی مقداری مو در پشت سر خود دارد. این بخش از سر تحت هورمون های جنسی مردانه که عامل اصلی ریزش مو است، قرار نمی گیرد. این بخش از موها استعداد ریزش ندارند و در هر فردی مقداری از این مو ثابت باقی می ماند که پزشک می تواند این موها را در مناطقی از سر که کم پشت و حتی ممکن است تاس شده باشد، جابجا کند و کاشت مو را انجام دهد. در کاشت مو انتقال مو از یک فرد به فرد دیگر قابل انتقال نیست.

روش های کاشت مو

دو روش کلی کاشت مو وجود دارد :

  1. مرحله برداشت : مو از پشت سر با سه تکنیک های مختلف برداشته می شود :
  • روش FUT به عنوان یک روش اصلی محسوب می شود. در این روش جراحی، قطعه ای از مو از پشت سر برداشته می شود و بخیه زده می شود و معمولا یک خط بخیه در آن قسمت باقی می ماند و این مهمترین مسله ای است که در روش FUT وجود دارد. معمولا همه افراد از خط بخیه ای که به جا می ماند نگرانی دارند. اما اگر این روش توسط یک جراح ماهر و با استفاده از تکنیک های خاص انجام شود این اثر کمتر باقی می ماند.
  • روش FIT یک روش کمکی، سرپایی و بدون جراحی است و بدون نیاز به مراقبت های خاص می باشد. در این روش موها به صورت دانه دانه برداشته می شود و این روش هم مانند روش قبل اسکار دارد.
  • روش ترکیبی که هر دو عمل باهم انجام می شود.
  1. مرحله کاشت
کاشت مو در افرادی که قسمتی از پوست سرشان در زیر نور معمولی کاملا مشخص باشد، انجام می شود. افرادی که موهای آنها کمی کم پشت شده کاندیدای مناسبی برای کاشت مو به جهت پر پشت کردن آن، مناسب نیستند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی از کلینیک زیبایی تسنیم ، با شماره های زیر و پیج اینستاگرام ارتباط برقرار کنید. شماره های تماس : ۰۲۱ و ۲۲۷۶۵۲۸۵ و۰۲۱ ۲۲۷۶۴۵۸۸

 

دلیل تخریب بانک مو

برداشت بیش از حد مو در منطقه بانک مو که با روش FIT انجام می شود باعث تخریب بانک مو می شود. باید بین پانج های زده شده یک فاصله ای مناسبی ایجاد شود تا سوراخ ها یکی نشوند و موهای اطراف آسیب نبینند. یکی از عیوب روش FIT حتی اگر خوب و درست انجام گیرد تخریب بانک مو است. ولی اگر این روش درست انجام نشود و پانچ ها نزدیک به هم صورت گیرد سوراخ ها یکی می شود و در پوست حالت مردگی ایجاد می شود و ممکن است موهای بانک مو صدمه ببینند.

متاسفانه در مورد بانک مو نمی توان عملی انجام داد و نمی توان مو را از جای دیگر برداشت و در بانک مو کاشت و عملی که بیمار می تواند انجام دهد این است که موهای بانک مو را بلندتر کند تا بتواند قسمت هایی که دچار کم پشتی شده اند را پوشش بدهند.

محدوده سنی کاشت مو

بهترین زمان کاشت مو بعد از ۲۵ سالگی و زمانی که فرد احساس کند به کاشت مو نیاز دارد. ولی قبل از ۲۵ سالگی اگر موهای قسمتی از سر کاملا ریخته باشد و ۷ یا ۸ سانت از وسعت سر از مو خالی شده باشد، کاشت انجام می شود. کاشت مو در سنین بالا به شرط داشتن بدن و شرایط فیزیکی بدن سالم خطر خاصی ندارد و بیماری خاصی که در سنین بالا ایجاد می شود باید کنترل شوند مانند فشار خون، دیابت، بیماری قلبی.

زمان انجام کاشت مو

کاشت مو در افرادی که قسمتی از پوست سرشان در زیر نور معمولی کاملا مشخص باشد، انجام می شود. افرادی که موهای آنها کمی کم پشت شده کاندیدای مناسبی برای کاشت مو به جهت پر پشت کردن آن، مناسب نیستند.

کاشت مو

کاشت مو

میزان درد و هزینه کاشت مو

در کاشت مو از مواد بی حسی استفاده می شود. بی حسی ها یک ردیف در جلوی سر و یک ردیف پشت سر تزریق می شود. هر کدام از تزریق های بی حسی ۲ دقیقه طول می کشد که در مجموع دردی که فرد در انجام مراحل کاشت مو دارد ۴ دقیقه بیشتر نیست.

بیماری که از روش FUT استفاده کرده است ممکن است شب اول کمی درد داشته باشد در این روش جراحی درد بلافاصله برنمی گردد و بی حسی های تزریق شده عملا تا ۱۰ روز باعث می شود تا بیمار درد زیادی را حس نکند .

 نکات مهم بعد از کاشت مو

از فردای روز کاشت بیمار می تواند حمام کند. باندی که بعد از عمل روی سر وی گذاشته می شود را می توانند بردارد. تا دو هفته اول بیمار می تواند سر خود را شستشو دهد. روزی دو مرتبه و هر بار سه تا چهار بار با میکس شامپو بچه و آب و به کمک یه اسفنج می تواند اینکار را انجام دهد. اسفنج آغشته به آب و شامپو بچه به صورت عمود باید بر روی موی کاشته شده به آرامی فشار داده شود و به صورت غیر مستقیم و آرام با آب شستشو دهد. یکی دو ساعت قبل از شستشو ناحیه ای که کاشت مو انجام شده باید با اسپری آب پاش خیس شود.

 

 

پاسخ

هشت + 15 =