[021] ️22764588 -22765285
(ساعات کاری : شبنه تا پنجشنبه (صبح و عصر
با تعیین وقت قبلی
تهران، پاسداران، بوستان دوم، نبش بن بست مریم، پلاک 2، زنگ 6

لیپولیز

لیپولیز

چاقی عوارضی زیادی مانندی عوارض قلبی، کبدی، گوارشی، عضلات، مفصلی و همچنین مشکلات روانی و اجتماعی را در بر دارد. به طور کلی دو نوع چاقی وجود دارد. چاقی عمومی که فرد دچار چاقی تمام اعضای بدن و دارای اضافه وزن کلی می باشد و چاقی موضعی که فرد فقط دچار چاقی شکم، پهلوها یا چاقی ران ها می باشد. جهت رفع چربی در این افراد جراحی لوکال یا موضعی انجام می شود. در افرادی که از رژیم غذایی مناسب استفاده می کنند کاهش وزن ایجاد می شود اما گاهی اوقات ممکن است قسمتی از بدن مانند پهلوها و ران ها آن طور که خود فرد یا پزشک او انتظار دارد کاهش وزن پیدا نکند.

لیزر لیپولیز چگونه عمل می کند؟

لیزر لیپولیز یکی از موثر ترین، کم خطرترین و کم عارضه ترین روش های رفع چاقی موضعی می باشد. طی لیپولیز در ناحیه مورد نظر سوراخی ایجاد می شود و از این سوراخ ایجاد شده میکروکانولا که دارای قطر تقریبی ۱ تا ۲ میلی متر می باشد  وارد بافت چربی می شود در اثر این انرژی وارد شده، بافت چربی آب می شود این چربی های آب شده تخلیه می شوند و لیزر از داخل به پوست تابیده می شود که این روند باعث کلاژن سازی در پوست می شود در نتیجه جمع شدن و کشیدگی پوست اتفاق می افتد. در افرادی که افتادگی پوست بیش از حدی داشته باشند بعد از لیپولیز پوست ناحیه مورد نظر با استفاده از جراحی کوچکی انجام می شود .

چاقی عوارضی زیادی مانندی عوارض قلبی کبدی گوارشی عضلات و مفصلی را دارد. لیزر لیپولیز یکی از موثرترین و کم عارضه ترین روش های رفع چاقی موضعی می باشد. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی از کلینیک زیبایی تسنیم ، با شماره های زیر و پیج اینستاگرام ارتباط برقرار کنید. شماره های تماس : ۰۲۱ و ۲۲۷۶۵۲۸۵ و۰۲۱ ۲۲۷۶۴۵۸۸

 

تفاوت لیپولیز و جراحی باز شکم

جراحی زیبایی شکم زمانی انجام می شود که فرد پوست افتاده و اضافه شکمی داشته باشد که پزشک با جراحی باز شکم این پوست افتاده را بر میدارد. ولی در لیپولیز هیچ برشی به بیمار تحمیل نمی شود و جراح از چاقو استفاده نمی کند. در این روش فقط برشی های بسیار کوچکی در ناحیه پهلوها و بالای یا پایین شکم زده می شود. کانول های لیپولیز زیر پوست قرار داده می شود و چربی از این نواحی ساکشن می شود. لیپولیز زمانی انجام می گیرد که میزان چربی در ناحیه مورد نظر از سه یا چهار سانت بیشتر باشد. در لیپولیز از بی حسی استفاده می شود ولی در جراحی شکم بیمار حتما باید بیهوش شود. خانم های جوانی که هنوز زایمان نکرده اند حتی اگر افتادگی در پوست شکم خود داشته باشند لیپولیز انجام می شود ولی در خانم های بالای ۳۰ سال حتی اگر افتادگی پوست شکم هم به میزان کم داشته باشد باید از روش جراحی شکم استفاده شود.

موارد کاربرد لیزر لیپولیز

برای حذف چربی های تجمع پیدا کرده به صورت موضعی در هر قسمت از بدن می توان از لیزر لیپولیز استفاده کرد. از لیزر لیپولیز معمولا در نواحی غبغب، ناحیه بازوها، رفع بزرگی سینه آقایان، شکم، پهلو و نواحی داخلی و خارجی ران ها استفاده می شود.

لیپولیز بهتر است یا لیپوساکشن

در نواحی که چربی زیادی وجود دارد لیپولیز ممکن است به اندازه کافی برای حذف این چربی ها مناسب نباشد در این موارد از لیپوساکشن هم به عنوان یک روش کمکی استفاده می شود به این صورت که ابتدا توسط لیپولیز سلول های چربی تخریب می شود سپس توسط ساکشن این چربی های تخریب شده و چربی هایی که به صورت مایع در آمده اند از ناحیه مورد نظر به بیرون کشیده می شوند.

مزایای لیپولیز

  • خطر آمبولی کمتر
  • فقط سلول های چربی تخریب می شود و لیزر تابیده شده هیچ آسیبی به عروق وارد نمی کند
  • تحریک پوست برای کلاژن سازی
لیپولیز

لیپولیز

احتمال آمبولی چربی در روش لیپولیز

به طور متوسط از هر ۶۰ هزار نفری که روش لیپولیز را انجام می دهد تنها یک نفر دچار آمبولی چربی می شود که آمار بسیار پایینی است. به دلیل اینکه روش لیپولیز به صورت انتخابی روی چربی ها کار می کند خطر آسیب به رگ های خونی کمتر است در نتیجه احتمال آمبولی چربی باز هم کمتر از یک در ۶۰ هزار خواهد بود.

برگشت چربی بعد از لیپولیز

در بدن هر فرد سلول های چربی تا قبل از بلوغ تولید می شود اما پس از بلوغ هیچ سلول چربی دیگری ساخته نمی شود و فقط اندازه و حجم این سول ها افزایش پیدا می کند. در بخش هایی که از لیزر لیپولیز استفاده شده حدود ۷۰ تا ۸۰ سلول ها تخریب می شود بنایراین امکان بازگشت چربی در این نواحی وجود ندارد ولی اگر فرد پس از انجام این روش کالری بیشتری مصرف کند و فعالیت کمتری داشته باشد این چربی ها از نواحی دیگری متورم می شود و چاقی موضعی دیگری در این ناحیه ایجاد می کند.

مراقبت های بعد از عمل لیپولیز

لیزر لیپولیز معمولا دوره نقاهت کوتاهی دارد. در هر فرد بسته به ناحیه لیپولیز شده مراقبت های خاصی باید انجام شود. بعد از عمل لیپولیز فرد به مدت یک الی دو روز نیاز به استراحت کامل در منزل دارد. اما فعالیت های معمولی خود را بعد از ۱۰ الی ۱۵ روز بعد می تواند از سر بگیرد زیرا در این مدت کبودی و کوفتگی هایی در بدن فرد وجود دارد. فعالیت های سنگین بعد از گذشت یک تا دوماه و پوشیدن گن های مخصوصی که برای هر ناحیه از بدن طراحی شده الزامی است.

 

از دیگر خدمات کلینیک تسنیم:

ابدومینوپلاستی

بادی جت

 

 

پاسخ

پنج + چهار =