[021] ️22764588 -22765285
(ساعات کاری : شبنه تا پنجشنبه (صبح و عصر
با تعیین وقت قبلی
تهران، پاسداران، بوستان دوم، نبش بن بست مریم، پلاک 2، زنگ 6

لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد

یکی از روش های مناسب به منظور از بین بردن موهای زائد استفاده از لیزر می باشد . در روش لیزر از پرتوهای نور استفاده می شود. در واقع اشعه های موجود در دستگاه لیزر که دارای طول موج مشخص می باشد  که به وسیله پیگمنت ها یا ملانین جذب می شوند. انرژی موجود در این اشعه تبدیل به گرما می شود به هیمن علت رشد مو بسیار کاهش یافته و یا کاملا متوقف می گردد. اما انتخاب نوع دستگاه در لیزر موهای زائد نقش بسیاری دارد .

لیزر موهای زائد

لیزر یک روش بسیار مناسب برای تاخیر در رشد موهای زائد می باشد ولی این نتیجه در تمام دستگاه های لیزر مشاهده نمی شود . استفاده از دستگاه مناسب برای لیزر موهای زائد تاثیر بسیاری در متوقف کردن موها دارد . شایان ذکر است که پوست سفید و موهای تیره بیشترین تاثیر را در این روش برخوردار هستند .

نکته قابل توجه در لیزر موهای زائد این است که رنگ و نوع پوست در میزان تاثیر این روش بسیار موثر می باشد . در لیزر موهای زائد اشعه های وارد شده باید منجر به تغییر رنگدانه های مو شوند با رنگدانه های پوست کاری ندارند . به همین علت است که ایجاد یک تضاد منجر به جواب دهی بهتر می شود . به عنوان مثال رنگ پوست روشن و موهای تیره تاثیر بهتری دارند .

 یکی از روش های مناسب به منظور از بین بردن موهای زائد استفاده از لیزر می باشد . در روش لیزر از پرتوهای نور استفاده می شود. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی از کلینیک زیبایی تسنیم ، با شماره های زیر و پیج اینستاگرام ارتباط برقرار کنید. شماره های تماس : ۰۲۱ و ۲۲۷۶۵۲۸۵ و۰۲۱ ۲۲۷۶۴۵۸۸

هدف از لیزر موهای زائد

هدف استفاده از لیزر موهای زائد ، رفع موهای ناخواسته در قسمت پاها ، زیر بغل ، چانه ، پشت لب ، بیکینی و … می باشد . اما با این وجود از این روش می توان برای تمامی قسمت ها بدن به غیر از نواحی اطراف چشم و پلک ها استفاده نمود .

عوارض لیزر موهای زائد

عوارض و یا خطراتی که از لیزر موهای زائد ممکن است ایجاد شود به رعایت نکات قبل و بعد ، استفاده از دستگاه ، رنگ پوست ، رنگ مو و … بستگی دارد . برخی عوارض لیزر موهای زائد شامل :

ایجاد سوزش در پوست

ایجاد ناراحتی و یا سوزش بعد از انجام لیزر که بسیار طبیعی می باشد و با گذشت چند ساعت به طور کامل از بین می رود .

تغییر رنگدانه پوست

ایجاد تیرگی و یا روشنی در پوست که به دلیل ایجاد تغییر در رنگدانه ها صورت می گیرد . اصولا این تغییرات موقتی بوده و بعد از چند روز از بین می رود .

قرمز شدن پوست

گاهی کمی قرمزی بعد از انجام لیزر به دلیل برخورد اشعه با پوست ایجاد می شود که با گذشت چند ساعت از بین می رود .

درصورت استفاده از مراکزی که معتبر نمی باشند ممکن است عوارضی همچون تاول ، زخم ، پوسته پوسته شدن به دلیل استفاده از دستگاه های غیر مجاز ایجاد شود .

لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد

آماده سازی برای لیزر موهای زائد

  • جلسه مشاوره قبل از لیزر از اهمیت بالایی برخوردار است تا مشخص شود انجام این کار برای شما مناسب می باشد و یا خیر .
  • در صورت مصرف دارو ، سابقه بیماری پوستی ، سابقه سرطان پوست و همچنین سایقه انجام لیزر موهای زائد به پزشک خود اطلاع دهید .
  • ۶ هفته قبل از لیزر موهای زائد از گرفتن آفتاب خودداری نمایید .
  • ۴ هفته قبل از لیزر موهای زائد از روش هایی مانند واکس مو ،اپیلاسیون و … برای رفع موهای زائد استفاده نکنید .
  • چند روز قبل از لیزر موهای زائد شیو کنید .
  • استفاده از دارو های رقیق کننده خون قبل از لیزر موهای زائد ممنوع می باشد .

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد

به دلیل حساس شدن بعد از لیزر موهای زائد بهتر است در مقابل تابش مستقیم نور خورشید قرار نگیرید .  جهت مرطوب نگه داشتن پوست نیز می توانید از کرم های تجویز شده توسط پزشک باعث آبرسانی پوست می شود استفاده کنید .

آیا موهای سفید هم با لیزر از بین می روند؟

یکی از رایج ترین سوالات از مراکز زیبایی استفاده از لیزر موهای زائد برای موهای سفید می باشد . شایان ذکر است که این روش را نمی توان برای موهای سفید استفاده نمود زیرا هدف در لیزر موهای زائد ایجاد تغییر در رنگدانه های مو می باشد . بنابراین در موهایی که رنگ مناسب ندارند این روش توصیه نمی شود .

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریرت سایت کلینیک زیبایی تسنیم

از دیگر خدمات کلینیک زیبایی تسنیم

پروتز سینه

لابیاپلاستی

بادی جت

جوانسازی پوست

پاسخ

پنج × 4 =