[021] ️22764588 -22765285
(ساعات کاری : شبنه تا پنجشنبه (صبح و عصر
با تعیین وقت قبلی
تهران، پاسداران، بوستان دوم، نبش بن بست مریم، پلاک 2، زنگ 6

لایه برداری پوست

لایه برداری پوست

لایه برداری پوست برداشتن لایه های مرده و بالایی پوست می باشد تا پوست تازه و صاف زیر آن مشخص شود .

انواع لایه برداری پوست

دو نوع لایه برداری پوست وجود دارد : مکانیکی و شیمیایی

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی از کلینیک زیبایی تسنیم ، با شماره های زیر و پیج اینستاگرام ارتباط برقرار کنید. شماره های تماس : ۰۲۱ و ۲۲۷۶۵۲۸۵ و۰۲۱ ۲۲۷۶۴۵۸۸

 

لایه برداری مکانیکی پوست

لایه برداری مکانیکی ، عمل فیزیکی مالیدن پوست و برداشتن لایه بالایی سلولهای پوست است که با لایه برداری از طریق کشیدن اسکراب ، لیف حمام ، برس ، اسفنج ، ناخن و یا در سالن های زیبایی با دستگاه لایه بردار میکرودرم انجام می شود .

اما لایه برداری مکانیکی پوست محرک بوده و از آنجا که تحریک و سوزش پوست مساوی است با به وجود آمدن جوش و آکنه در نتیجه لایه برداری مکانیکی پوست بیش از این که مفید باشد ، مضر است و بیش از ۹۰ درصد افرادی که جوش می زنند باید از آن پرهیز کنند.

لایه برداری شیمیایی پوست

گلیکولیک اسید یک ماده شیمیایی لایه بردار پوست است منافذ پوست در افرادی که پوستشان مستعد جوش زدن است به راحتی مسدود می شوند لایه برداری سلول های سطح پوست یک سیگنال به داخل پوست فرستاده و پوست را وادار می کند که سرعت نوسان و جابه جایی سلول هایش را افزایش دهد که این موضوع کمک می کند تا جلوی انسداد منافذ پوست گرفته شود .

از طرف دیگر لایه برداری شیمیایی که از طریق زدن یک اسید به پوست انجام می شود لایه برداری بیشتر و بهتری داشته و تحریک و سوزشی هم روی پوست ایجاد نمی کند و علاوه بر این که راهی مطمئن و خوب برای افرادی با پوست های آکنه دار است ، فواید زیادی هم دارد.

برای افرادی که جوش می زنند ، سه راه برای استفاده از گلیکولیک اسید وجود دارد :

  • برای درمان کلی پوست
  • برای درمان جوش های موضعی پوست
  • یا برای جلوگیری از جوش زدن پوست بعد از تحریک فیزیکی پوست

استفاده از گلیکولیک اسید ۱۰ درصد ، به تنهایی روی پوست برای از بین بردن کامل جوش مناسب نیست و فقط برای حالت سوم می تواند مؤثر باشد .

با این حال زمانی که همراه با بنزویل پرواکساید ۲٫۵ درصد استفاده شود گلیکولیک اسید ، تآثبر بسیار زیادی خواهد داشت.

اضافه کردن گلیکولیک اسید به این روش درمانی باعث می شود میزان اثر بخشی افزایش چشمگیری پیدا کرده و پوستی خیلی بهتر ، ماندگارتر و براق تر پیدا کنید .

دو راه برای استفاده از گلیکولیک اسید در کنار این روش درمانی وجود دارد.

درمان های کمک کننده به لایه برداری شیمیایی

  • اولین راه این است که هر دو یا سه شب یکبار مرطوب کننده را با گلیکولیک اسید جایگزین کنید .
  • از آنجا که گلیکولیک اسید بسیار قوی است و استفاده هر شب از آن و بیش از مقدار گفته شده ، ممکن است خیلی قوی باشد

راه دوم این است که نصف مرطوب کننده و نصف گلیکولیک اسید روی کف دستتان ریخته و مخلوط کرده و هر شب استفاده کنید .

باید حداقل یک ماه تمام بعد از شروع روش درمانی و قبل از اضافه کردن گلیکولیک اسید صبر کنید . پوستتان باید به بنزوییل پروکساید عادت کند ، قبل از این که گلیکولیک اسید را به این روش اضافه کنید .

اگر زودتر از این موعد استفاده از گلیکولیک اسید را شروع کنید . ممکن است در موقع استفاده از آن سوزش و خارش شدیدی روی پوستتان احساس کنید.

لایه برداری پوست

لایه برداری پوست

میکرودرم

میکرودرم یکی از راه هایی است که برای لایه برداری پوست استفاده می شود و باعث می شود که پوست شفافتر و روشنتر شود

بدین صورت که یک پودر اکسید آلومینیوم روی سطح پوست می ریزیم که لایه های مرده سطح پوست را با مکشی که دارد با خود می کند و می برد .

میکرودرم یکی از روشهایی است که به صورت ترکیبی برای درمان جای جوش استفاده می شود .

در فواصل بین فرکشنال که برای برای لیزر جای اسکار استفاده می شود می توان از روش میکروردم استفاده کرد .

میکرودرم یک کار پاکسازی سطحی بسیار خوب است که برای انواع پوست توصیه می شود  و بعد از آن یک ماسک مخصوص با توجه به آن که نوع پوستتان چیست، روی پوست گذاشته می شود.

به افرادی که پوست خشک دارند ماهی یک بار و برای پوست های چرب در فواصل نزدیکتر توصیه می شود .

بعد از آن که میکرودرم انجام شد جوش های سر سیاه را با وسیله ای به نام تیرکومدون درمی آورند بهترین زمانی که می توان سرسیاه ها را تخلیه کرد زمانی است که یک لایه برداری سطحی انجام داده ایم چون سطح پوست نازکتر شده و این جوش های سر سیاه خیلی راحت بیرون میایند . این کار کمی دردناک است اما نتیجه آن خیلی خوب خواهد بود .

نتیجه

لایه برداری فیزیکی و شیمیایی و میکرودرم روش هایی هستند که در رفع اسکارهای مختلف بسیار کمک کننده بوده و بعد از مدتی اثر آن ها کاملا قابل تشخیص است .

پاسخ

5 × 3 =