[021] ️22764588 -22765285
(ساعات کاری : شبنه تا پنجشنبه (صبح و عصر
با تعیین وقت قبلی
تهران، پاسداران، بوستان دوم، نبش بن بست مریم، پلاک 2، زنگ 6

لابیاپلاستی

لابیاپلاستی

امروزه خانم ها به دلیل استفاده از لباس های تنگ و دوچرخه سواری، در ناحیه تناسلی آنها تغیر شکل و چین خوردگی های ریز و بدفرمی ایجاد می شود، با استفاده از لابیاپلاستی این چین خوردگی ها و پوسته های اضافی برداشته می شود. همچنین زمانی که خانمها به سن یائسگی می رسند یا گاها به دلیل زایمان های مکرر فشاری که رحم بر اثر افتادگی روی مثانه ایجاد می کند و بر اثر این فشار مثانه کنترل ادرار خود را از دست می دهند و مقداری از ادرار بر اثر عطسه و سرفه سر ریز می شود، با بالا کشیدن و تنگ کردن قسمت دهانه رحم توسط لیزر مونالیزا تاچ، رحم هم به تبع آن بالا کشیده می شود و مشکل آتروفی در بانوان از بین می رود.

جراحی های ناحیه تناسلی

جراحی لابیاپلاستی، تنگ کردن واژن، رفع تیرگی واژن و سفید شدن واژن، رفع آتروفی و مشکل بی اختیاری ادرار برای خانم هایی که افتادگی رحم دارند، کاهش سایز لابیامینور، متقارن سازی و رفع تیرگی آن، تزریق چربی در لابیاماژور به منظور برجسته کردن آن، رفع تیرگی پوست ناحیه بیکینی و کاهش سایز کانال واژن توسط دستگاه مونالیزا تاچ انجام می شود.

در جراحی لابیاپلاستی با دستگاه مونالیزا تاچ بیمار بیهوش نمی شود و فقط بی حسی موضعی دارد و کاملا هوشیار است. در برش هایی که توسط لیزر انجام می شود خونریزی وجود ندارد و سر عروق توسط لیزر بسته می شود. گاها ممکن است فقط کمی خون آبه داشته باشند که دو سر زخم توسط لیزر بسته می شود بنابراین بخیه زده نمی شود مگر در موارد خاص برخی بیماران که لابیای آنها بزرگ است یک یا دو بخیه زده می شود. دوره نقاهت برای ترمیم این زخم بسیار کوتاه تر از جراحی به روش سنتی و بیهوشی می باشد. بهترین زمان لابیاپلاستی بلافاصله بعد از اتمام دوره قاعدگی می باشد.

لابیاپلاستی

لابیاپلاستی

لابیاپلاستی به دو دسته تقسیم می شود:

  • لابیاپلاستی غیرجراحی در زمانی که لابیاها کوچکتر از نیم سانت و یک باشند به کار می رود.
  • لابیاپلاستی جراحی بر اساس سایز و تیپ لابیاها می تواند متفاوت است.

لابیاپلاستی همزمان با سزارین

اگرچه هنگام زایمان به روش سزارین در آن قسمت برشی ایجاد نمی شود و آسیبی نمی بیند اما بهتر است همزمان با سزارین جراحی لابیاپلاستی صورت نگیرد. این جراحی یک جراحی زیبایی است و هدف از انجام آن این است که لابیاها و کل آناتومی آن ناحیه شکل زیبا و ظاهر بهتر و حالت متقارنی پیدا کند. وقتی خانمی باردار است به دلیل اینکه آن ناحیه متورم است و رنگ و شکل آن تغییر می کند جراح نمی تواند طبق برآورد خود با ظرافت کار کند و ممکن است نتایج جراحی به آن حد مطلوبی که فرد می خواهد نباشد. بنابراین بهتر است تا همزمان با سزارین این جراحی انجام نشود.

آیا لابیاپلاستی بر میل جنسی تاثیر می گذارد؟

اگر جراح زیبایی زنان که تمام اعضای ناحیه تناسلی را به خوبی بشناسد و پوسته اضافی این بخش را بردارد نه تنها میل جنسی خانم ها کم نمی شود بلکه افزایش هم پیدا خواهد کرد. ولی اگر افرادی که آگاهی بر این بخش ندارند ممکنه به این ناحیه آسیب بزنند و میل جنسی کاهش پیدا خواهد کرد.

فواید لابیاپلاستی

به دلیل اینکه برخی لابیاها بسیار بزرگ هستند و در آن ناحیه باعث مرطوب شدن و عدم دفع به موقع ترشحات طبیعی را دارند یک محیط مناسب گرم و مرطوب برای رشد یک سری قارچ ها ایجاد می کند که این قارچ ها باعث خارش مکرر و این خارش های مکرر باعث تیرگی ناحیه ژنیتال خارجی و همین طور و التهاب بیشتر این ناحیه می شود و این سیکل معیوب تکرار می شود. انجام جراحی لابیاپلاستی علاوه بر زیبایی که در که در اولین قدم است می تواند این مشکل را هم رفع کند. مشکل دیگری که خانم ها دارند پوست اضافی کلیتوریس است که باعث می شود ارگاسم های تاخیری داشته باشند که با لابیاپلاستی این مشکل هم برطرف می شود.

عوارض لابیاپلاستی

لابیاپلاستی یک جراحی مینور است و عوارض  خاصی ندارد و اگرشرایط بیمار قبل از جراحی شرایط مناسبی باشد و بیماری خاصی نداشته باشد معمولا جراحی بسیار ظریف انجام شود برای بیمار عارضه ای ایجاد نخواهد کرد. با یک سری توضیحاتی که پزشک به بیمار می دهد تا مشکلی برای بیمار ایجاد نمی شود.

مراقبت های بعد از لابیاپلاستی

بعد از عمل ناحیه جراحی شده متورم است و ممکن است این تورم تا ۳هفته بسته به نوع بافت هر بیمار ادامه دارد. روز اول و تا ۲۴ ساعت بعد از لابیاپلاستی بیمار باید بهداشت را رعایت کند و روزی ۲ بار با آب و صابون یا محلول نرمالسالین شستشو دهد و با سشوار محل را خشک کند یا به مدت نیم ساعت پاها را باز بگذارد تا خشک شود و همچنین در محل کمپرس سرد گذارد. از روز دوم بیمار می تواند کمپرس گرم را شروع کند. این روش ها کمک می کند تا ترمیم زخم سریع تر انجام شود. بعد از جراحی مصرف آنتی بیوتیک تا ۵ روز و مصرف مسکن تا ۳ روز کافی است. دو روز بعد بیمار می تواند حمام کند. استفاده از لگن آب گرم توصیه نمی شود زیرا باعث کشیده شدن بخیه ها می شود.

تا سه هفته پس از لابیاپلاستی بیمار باید از نشستن های طولانی مدت و فشار در محل پرهیز کند. دوچرخه سواری و سوارکاری و انجام عمل جنسی را به تعویق بیندازد. پیاده روی و انجام فعالیت های روزانه و سبک محدودیتی ندارد. پیاده روی باید به صورت آهسته و آرام آرام باشد و به مدت ۴ هفته پاها بسته نگه داشته شود تا از فشار آوردن به بخیه ها و باز شدن آنها جلوگیری کند. بعد از ۴ هفته می توانند فعالیت های سنگین و رابطه جنسی را شروع کنند. انجام جراحی لابیاپلاستی دوره نقاهت طولانی ندارد. دو روز پس از جراحی فرد می تواد به محل کار خود باز گردد.

 

One thought on “لابیاپلاستی

  1. simin - آذر ۲۷, ۱۳۹۷ در ۱:۰۲ ب.ظ

    پس از جراحی لابیاپلاستی چه زمانی می توان رابطه جنسی داشته باشم؟

    پاسخ

پاسخ

6 + 6 =