[021] ️22764588 -22765285
(ساعات کاری : شبنه تا پنجشنبه (صبح و عصر
با تعیین وقت قبلی
تهران، پاسداران، بوستان دوم، نبش بن بست مریم، پلاک 2، زنگ 6

درمورد لیزر موهای زائد بیشتر بدانید

درمورد لیزر موهای زائد بیشتر بدانید

آیا می دانید دستگاههایی که در حال حاضر جهت رفع موهای زائد استفاده می شوند چه دستگاه هایی هستند ؟ در این مقاله می خواهیم شما را با انواع دستگاه های لیزر آشنا کنیم.

جهت مشاوره و تعیین وقت قبلی از کلینیک زیبایی تسنیم ، با شماره های زیر و پیج اینستاگرام ارتباط برقرار کنید. شماره های تماس : ۰۲۱ ۲۲۷۶۵۲۸۵ و۰۲۱ ۲۲۷۶۴۵۸۸

لیزرهای قرمز

اولین دستگاه هایی بودند که جهت LHR استفاده می شدند گرچه امروزه هنوز از آن ها استفاده می گردد.اما این مساله رایج نیست .طول موج آن نسبت به سایر انواعی که برای LHR استفاده می شوند کوتاهتر است و لذا ملانین اپیدرم را مورد هدف قرار می دهد و در نتیجه کاربرد آن را در پوستهای تیره محدود میکند.

لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد

لیزرهای الکساندرایت

به طور رایجی جهت رفع موهای زائد در پوست های روشن بکار می رود.گرچه برخی مطالعات اثر آن را در پوستهای تیره نیز نشان داده است.عوارضی همچون هیپرپیگمانتاسیون پس التهابی (PIH)نیز در این پوستها شایع است.یک فایده مهم دستگاههای لیزر الکساندرایت استفاده آسان از بازوهای فیبراپتیک آن است.این دستگاهها به طور رایج از یک سری اسپری خنک کننده جهت خنک کردن اپیدرم استفاده می کنند.

لیزرهای دیود

به شکل بسیار رایجی برای LHR به کار می رود .این لیزرها به شدت بر روی موهای تیره خشن موثر بوده و به علت طول موج بلند تر و در نتیجه نفوذ عمیق تر و همچنین خنک شدن تماسی نوک لیزر نسبت به لیزرهای الکساندرایت می توان آن ها را با ایمنی بیشتری در پوست های تیره بکار برد.بخشی از محبوبیت و رواج استفاده از آن ها به دلیل اندازه نسبتاً کوچک آن ها و فقدان اجزاء یک بار مصرف می باشد.

لیزرهای YAG

می توان جهت انواع پوست ها استفاده کرد.این لیزرها از بیشترین ایمنی و تاثیر در پوست های نوع VI برخوردار هستند.این طول موج بلند با نفوذ عمیق مانع از آسیب اپیدرم می گردد.گرچه جذب آن توسط ملانین نسبتاً ضعیف بوده و در نتیجه جهت LHR اثر کمتری دارد.در نتیجه جهت اثر بیشتر بر روی ساختار های رشد مو نیاز به استفاده از جریان های بالاتر همراه با خنک کردن شدید به منظور حفاظت از اپیدرم از آسیب گرمایی می باشد.

لیزرهای IPL

طیفی از نورها با طول موج های متفاوت و غیر همدوس بینnm 1200-500 را ساطع می نمایند.فیلترهای مورد در این دستگاه ها سبب می شوند که برخی طول موج ها به شکل حداکثر ساطع گردند.IPL هایی که جهت رفع موهای زائد به کار می روند به طور رایج حداکثر طول موج بین ۸۰۰-۶۰۰ نانومتر را ساطع می نمایند.که به شکل انتخابی ملانین را هدف قرار می دهد.نشان داده شده برخی از دستگاه های IPL اثر بخشی بالینی مشابهی را با لیزرهای دیود و الکساندرایت در کاهش موهای زاید دارا می باشند .با وجود آن که نمی توان از اغلب دستگاه های IPL و لیزر استفاده می شود تا بتوان آن را برای تمامی انواع پوست به کار برد.

دستگاه های ترکیبی الکترواپتیکال

از ترکیبی از امواج رادیوفرکوئنسی و انرژی نوری (لیزریا IPL )جهت رفع موهای زاید استفاده می کنند.انرژی رادیوفرکوئنسی الکتریکی پیاز مو را می سوزاند و به طور رایج نسبت به دستگاه های LHR دردناک تر است .

پاسخ

شانزده + هجده =