[021] ️22764588 -22765285
(ساعات کاری : شبنه تا پنجشنبه (صبح و عصر
با تعیین وقت قبلی
تهران، پاسداران، بوستان دوم، نبش بن بست مریم، پلاک 2، زنگ 6

درمان جای جوش

درمان جای جوش

در رابطه با اسکارهایی که بخش دوم اسکارهای آکنه هستند که به آن ها اسکارهای فرورفته آکنه گفته می شود ، نکته مهم آن است که در ارتباط با این اسکارها بدانیم الیافی از بافت های درون پوستی به نام کلاژن داریم که پوست را به سمت پایین کشیده ، این فرورفتگی ها به صورت ناگهانی به وجود نیامده اند و حاصل مبارزه بین گلبول های سفید و چرک ها و باکتری های آکنه هستند بنابراین برای درمان جای جوش ما باید این نقاط فرو رفته را به وسیله حرارت موجود در لیزر یا روش های دیگر ابتدا شل و نرم کنیم و بعد کلاژن جدید را در پوست تولید کنیم به نوعی که بتواند فرورفتگی های پوستی را به سمت بالا حرکت دهد.

یکی از روش های مناسب به منظور از بین بردن موهای زائد استفاده از لیزر می باشد . در روش لیزر از پرتوهای نور استفاده می شود. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی از کلینیک زیبایی تسنیم ، با شماره های زیر و پیج اینستاگرام ارتباط برقرار کنید. شماره های تماس : ۰۲۱ و ۲۲۷۶۵۲۸۵ و۰۲۱ ۲۲۷۶۴۵۸۸

 

درمان جای جوش با لیزر

معروفترین ، مهمترین و بهترین ابزاری که در دسترس متخصص پوست در این رابطه است لیزر می باشد .

آن بخشی از لیزر که در ارتباط با اسکارهای پوستی مورد استفاده قرار می گیرد ، لیزرهایی هستند که نورشان از پوست عبور می کند و تولید حرارت در عمق پوست می کنند .

شاید نام لیزرهای فراکشنال یا CO2 را شنیده باشید . لیزر یک بحث بسیار تخصصی و در حیطه کار متخصص پوست است چرا که تنظیم آن و نوع برنامه ریزی لیزر همگی نیازمند دانش گسترده در این راستا است .

به طور خلاصه  لیزرهای مربوطه در جلسات متعدد یا در تک جلسه با دوز بالا انجام خواهند شد و حاصل این جلسه لیزر دادن حرارت به عمق پوست است که یا با سابیدن و برش پوستی صورت می گیرد یا فقط حرارتی که به وسیله نور لیزر از لایه های سطحی پوست بدون آزار لایه های سطحی عبور می کند و در عمق تولید کلاژن می کند و حاصل این عملیات گرمتر شدن پوست ، تولید کلاژن و بالا آمدن اسکار ها به صورت تدریجی است .

یعنی هیچ اتفاق ناگهانی در درمان پوست نخواهیم داشت و انجام برنامه های لیزر با صبر و تحمل خواهد بود .

عوارض لیزر

لیزر باید کنترل شده ، حساب شده و برنامه ریزی شده انجام شود تا با حداقل اثرات جانبی و عوارض به نتیجه ایده آل برسیم و این برنامه ریزی به عهده متخصصان پوست می باشد .

درمان جای جوش

درمان جای جوش

درمان اسکارهای فرو رفته جوش با سابسیژن

سابسیژن یکی از روش های بسیار خوب برای شروع درمان پکیج اسکار است که از نیدل های مختلفی می شود برای ساب سیژن استفاده کرد .

نیدل های نوکل و کانولاهای مخصوص سابسیژن و همچنین نیدل های معمولی تر مثل نیدل های ۱۹ و ۲۳ و ۲۷ .

تکنیک کار مهمتر از انتخاب نوع نیدل است .مهم این است که بتوان با ساب سیژن باندل هایی که زیر اسکارهای رولینگ است را به صورت خوبی آزاد کنیم .

کبودی و ورم جزو اتفاقات اجتناب ناپذیری است که بعد از ساب سیژن اتفاق می افتد و اهمیتی ندارد چون جذب می شود و این کبودی و ورم ها می خوابد و ترجیحا در چند روز اول بعد از سابسیژن باید بتوانیم کاری که کلاژن سازی را تحریک می کند مثل لیزر فراکشنال انجام دهیم که این باندل هایی که از زیر اسکارها آزاد شده است بتواند با باندل های کلاژن جایگزین شود .

نتیجه

لیزر و نیدل کردن در ساب سیژن روش هایی است که می توان برای درمان اسکار های فرو رفته آکنه استفاده کرد . انتخاب نوع درمان بستگی به نوع آکنه و تشخیص پزشک متخصص پوست دارد . البته بعد از ساب سیژن با استفاده از لیزر فراکشنال می توان کلاژن سازی را تحریک کرد .

برای درمان جای جوش می توانید به کلینیک تسنیم مراجعه کنید .

پاسخ

3 × 1 =