[021] ️22764588 -22765285
(ساعات کاری : شبنه تا پنجشنبه (صبح و عصر
با تعیین وقت قبلی
تهران، پاسداران، بوستان دوم، نبش بن بست مریم، پلاک 2، زنگ 6

جراحی پلک

جراحی پلک

در نتیجه افزایش سن پوست ناحیه پلک بالا و پلک پایین دچار افتادگی می شوند و چربی هایی که در این ناحیه به صورت ذاتی و طبیعی وجود دارند مثل یک فتق بیرون زدگی پیدا می کنند. پزشک در این موارد برشی در ناحیه آناتومی پلک یعنی در چین های طبیعی داده می زند و فتق ایجاد شده را ترمیم می کند. این مساله به معنای برداشتن چربی نمی باشد. در گذشته تصور می کردند که با برداشتن پوست و چربی زیبایی بیشتری حاصل می شود در صورتی که بعد از جراحی پلک ها زیبایی و شادابی خود را از دست می دادند و چشم گود رفته برای بیمار ایجاد می شد.

نحوه جراحی پلک

در تکنیک های جدیدی که در رابطه با جراحی پلک ایجاد شده فتق ایجاد شده در ناحیه فقط ترمیم می شود، یعنی چربی ها به جای خود برگردانده می شوند و ناحیه به صورت طبیعی در جای خود دوخته می شوند و احتمالا پوست اضافه ای که در ناحیه وجود دارد برداشته می شود. عمل جراحی پلک پایین یکی اعمال سخت جراحی پلاستیک است که نیاز به آگاهی و مهارت کافی دارد و پزشک باید از نظر علمی توانایی کافی را داشته باشد. بسیاری از اعمال جراحی که در پلک پایین انجام می شود نیاز به باز گرداندن ناحیه خروجی پلک به جای خود دارد تا از عوارض بعدی مانند افتادگی پلک جلوگیری شود.

در نتیجه افزایش سن پوست ناحیه پلک بالا و پلک پایین دچار افتادگی می شوند و چربی هایی که در این ناحیه به صورت ذاتی و طبیعی وجود دارند مثل یک فتق بیرون زدگی پیدا می کنند.برای مشاوره و تعیین وقت قبلی از کلینیک زیبایی تسنیم ، با شماره های زیر و پیج اینستاگرام ارتباط برقرار کنید. شماره های تماس : ۰۲۱ و ۲۲۷۶۵۲۸۵ و۰۲۱ ۲۲۷۶۴۵۸۸

جراحی پلک باید توسط جراحانی که در این کار خبره هستند و مهارت کافی دارند انجام شود. پلک پایین هم مانند پلک بالا جراحی می شود اما بیرون زدگی های پلک پایین به دلیل ضعف بافت های چربی در نتیجه افزایش سن در این قسمت ایجاد شده است.

سن مناسب برای جراحی پلک

سن خاصی برای انجام جراحی پلک ذکر نشده از سن ۲۰ تا ۳۰ سالگی می توان برای انجام این جراحی اقدام کرد و پزشک باید بداند از چه تکنیکی برای هر بیمار باید استفاده کند. در سنین پایین معمولا از تکنیکی که در جهت برطرف کردن وضعیت آسیایی پلک ها استفاده می شود و با جراحی که در اثر افزایش سن استفاده می شود با یکدیگر متفاوت هستند که پزشک باید آگاهی لازم را در این رابطه داشته باشد.

جراحی پلک

جراحی پلک

عوارض جراحی پلک

معمولا  امکان وقوع این عوارض در جراحی های پلک پایین رخ می دهند که شامل:

  • ایجاد کشش در ناحیه پلک پایین به دلیل شلی که در پلک پایین وجود دارد و جراح در مرحله اولیه متوجه آن نبوده و با برداشتن بیش از حد پوست باعث می شود فاصله بین پلک و قرنبه ایجاد شود در واقع فضایی که ایجاد می شود باعث می شود چشم هنگام خواب به طور کامل بسته نشود.
  • پلک پایین از ناحیه مردمک فاصله می گیرد و این فاصله به طور کامل مشخص است و چشم حالت خیره پیدا می کند.
  • پلک باز می ماند و باعث خشکی قرینه و عوارض مربوط به آن می باشد و نباز به درمان های بعدی را افزایش می دهد.
  • چشم به شکل خیلی سفتی به ناحیه کنار استخوان دوخته شود که این مساله باعث فشار پلک می شود و نیاز است که اعمال جراحی دیگری بر روی پلک انجام شود.

تمام عوارض گفته شده معمولا در نتیجه عدم آشنایی جراح به آناتومی طبیعی و تکنیک های مورد نظر، ایجاد می شود و اگر این جراحی توسط جراح ماهر انجام شود بسیار کمتر خواهد بود.

پاسخ

18 − 10 =