[021] ️22764588 -22765285
(ساعات کاری : شبنه تا پنجشنبه (صبح و عصر
با تعیین وقت قبلی
تهران، پاسداران، بوستان دوم، نبش بن بست مریم، پلاک 2، زنگ 6

تزریق چربی به باسن

تزریق چربی به باسن

پیکرتراشی یا فرم دهی بدن امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است. فرم دهی بدن می تواند با روش ها و با استفاده از دستگاه های مختلفی صورت گیرد اما پایه اصلی این کار خارج ساختن چربی از ناحیه مورد نظر بیمار می باشد. دستگاه هایی که جهت انجام تزریق چربی مورد استفاده قرار می گیرد عبارت اند از: اولترازد، لیپوماتیک، لیپوسد، بادی جت و… برای استفاده از این دستگاه ها نیاز به سوراخ کردن پوست و جراحی کوچکی وجود دارد که از این طریق آن چربی ها بیرون کشیده می شود. روش های مختلف دیگری هم وجود دارد که بدون جراحی چربی خارج می شود که عبارت اند از آر اف و روش هایی که بر پایه آر اف و لیزر انجام می شود.

پیکرتراشی یا فرم دهی بدن امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است. فرم دهی بدن می تواند با روش ها و با استفاده از دستگاه های مختلفی صورت گیرد. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی از کلینیک زیبایی تسنیم ، با شماره های زیر و پیج اینستاگرام ارتباط برقرار کنید. شماره های تماس : ۰۲۱ ۲۲۷۶۵۲۸۵ و۰۲۱ ۲۲۷۶۴۵۸۸

 

روش های بزرگ کردن باسن

پروتز باسن : پروتز باسن معمولا در افرادی استفاده می شود که لاغر اندام هستند و چربی های اضافه ای برای خارج کردن و تزریق آنها به باسن را ندارند.

تزریق چربی در باسن : از این روش در افرادی که دارای چاقی موضعی شکم و پهلو هستند، از طریق روش های مختلفی مانند بادی جت یا لیپوساکشن یا روش های مختلف دیگر این چربی ها خارج و به باسن تزریق می شود.

ماندگاری تزریق چربی

عوامل تعیین کننده بسیاری در این موضوع نقش دارد. یکی از این عوامل کیفیت چربی می باشد. هدف از تزریق چربی این است که تک تک سلول های چربی بتوانند زنده بمانند و رشد کنند. به طور میانگین ۶۰ تا ۷۰ درصد چربی ها بعد از تزریق باقی می ماند و این مقدار در افراد مختلف می تواند متفاوت باشد اما اینکه به طور دقیق بتوان گفت چه میزان از چربی ها باقی می ماند، فقط با گذشت زمان حدودا ۳ ماه تا یکسال مشخص می شود. بعد از این مدت هر چقدر از چربی باقی بماند دیگر برای همیشه باقی می ماند.

آیا ماندگاری چربی ها در تمام قسمت های بدن یکسان عمل می کند؟

قسمت های مختلف بدن از نظر دوام چربی های تزریقی با یکدیگر فرق دارند. زمانی که چربی در قسمت های عضلانی بدن تزریق می شود به دلیل اینکه در این بخش ها گردش خون بیشتری وجود دارد، شانس بقای چربی ها نیز بیشتر است. در ناحی لگن به دلیل اینکه عضلات کمی وجود دارد، شانس بقای چربی ها تا ۵۰ درصد کمتر می شود. اگر قصد تزریق چربی به ناحیه لگن را دارید ممکن است برای انجام این کار به بیش از یک جراحی نیاز باشد و بستگی به هدف شما و اینکه چقدر بافت عضلانی در آن قسمت وجود داشته باشد و اینکه میزان فضا برای تزریق چربی دارد. اما ماندگاری چربی تزریق شده در باسن به دلیل وجود عضلات سرینی این مقدار به ۶۰ تا ۷۰ درصد می رسد.

تزریق چربی به باسن

تزریق چربی به باسن

عوارض تزریق چربی به باسن

تزریق چربی به باسن هم مانند هر جراحی دیگری عوارض خاص خود را دارد. در صورتی که این عمل توسط پزشک یا جراح با تجربه و متبحری انجام شود، این عوارض به حداقل می رسد. بعد از تزریق چربی ممکن است کبودی و تورم در ناحیه مورد نظر ایجاد شود که این عوارض پس از گذشت مدتی از بین می رود.

مراقبت های بعد از تزریق چربی

برای جلوگیری از عفونت های احتمالی بهتر است در هر طرف باسن حدودا یک لیتر چربی تزریق شود و آنتی بیوتیک های تجویزی از سوی پزشک سر ساعت و به موقع مصرف شود. تزریق چربی به باسن عمل سرپایی است و نیاز به بستری و مراقبت های ویژه ندارد. اما بهتر است بیمار ۳ الی ۴ روز بعد از تزریق در منزل استراحت کند و تا ۱ الی ۲ هفته هنگام خواب به شکم بخوابد. پوشیدن گن بلافاصله بعد از عمل تا ۵ روز بعد از جراحی جهت عدم تجمع آب در ناحیه ای که چربی ساکشن شده است، الزامی می باشد. پس از گذشت ۶ هفته بیمار اجازه انجام فعالیت های سبک را دارد و بعد از ۱۲ هفته می تواند فعالیت های معمولی و ورزش های سنگین را هم انجام دهد.

 

راه های ارتباطی با کلینیک زیبایی تسنیم:

۲۲۷۶۴۵۸۸ – ۲۲۷۶۵۲۸۵

info@tasnimclinic.ir

پیج اینستاگرام

پاسخ

9 − 1 =