[021] ️22764588 -22765285
(ساعات کاری : شبنه تا پنجشنبه (صبح و عصر
با تعیین وقت قبلی
تهران، پاسداران، بوستان دوم، نبش بن بست مریم، پلاک 2، زنگ 6

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس

امروزه نام بوتاکس به گوش همه ما رسیده است و حتی یک بار هم که شده به فکر تزریق آن افتاده ایم. بوتاکس یکی از محبوب ترین و گسترده ترین تزریقات رایج زیبایی است که برای ترمیم خطوط اخم و چین و چروک صورت و پیشانی انجام می شود. بوتاکس از یک سمی به نام بوتولینوم تشکیل شده است که این سم توسط باکتری کلستردیوم و بوتولینوم تهیه می شود که به طور عادی موجب ایجاد بیماری بوتولیسم می شود. اما قبل از تزریق این سم ضعیف و رقیق می شود تا باعث مهار حرکت عضلات شود. بهتر است قبل از بیان نحوه تزریق بوتاکس به توضیح نحوه عملکرد عضلات صورت پرداخته شود. با ما همراه باشید.

امروزه نام بوتاکس به گوش همه ما رسیده است و حتی یک بار هم که شده به فکر تزریق آن افتاده ایم. بوتاکس یکی از محبوب ترین و گسترده ترین تزریقات رایج زیبایی است که برای ترمیم خطوط اخم و چین و چروک صورت و پیشانی انجام می شود. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی از کلینیک زیبایی تسنیم ، با شماره های زیر و پیج اینستاگرام ارتباط برقرار کنید. شماره های تماس : ۰۲۱ ۲۲۷۶۵۲۸۵ و۰۲۱ ۲۲۷۶۴۵۸۸

نحوه عملکرد عضلات صورت

دو نوع عضله در صورت وجود دارد که عضلات کورگیتورز و پروسروس نامیده می شود که در زیر پوست بین دو ابرو قرار دارد. این عضلات مسئولیت ایجاد اخم در ابرو را برعهده دارد. انقباض این عضلات سبب ایجاد خطوط اخم عمودی شده که خطوط بین ابرویی نامیده می شود. فاکتورهایی مانند افزایش سن، نور آفتاب و وراثت بخشی از عوامل ایجاد خطوط و چروک انقباضات ادامه دار عضلانی می باشد. عصب ها، پیام رسان های عصبی را رها می سازند که باعث ارسال پیام به دیگر عصب ها، عضلات یا مغز می شوند. برانگیخته شدن عصب ها سبب تحریک عضله به انقباض و یا حرکت می شوند. تحت شرایط عادی یک پیام رسان عصبی که به عنوان سیتوکولین شناخته می شود توسط سلول های عصبی رها می گردد. این سیتوکولین در کیسه های انباشته شده از مایع محفوظ شده اند که به سلول های عصبی غشایی گره می خورند. زمانی که پیوند انجام شد سیتوکولین رها شده و پیام را به عضله می فرستد و باعث انقباض آن می شود. وقتی این فرآیند در عضلات بین ابروها قرار می گیرد خطوط اخم شکل می گیرد.  انقباض تکراری عضلات در طول سال های زیاد سبب ایجاد خطوط و چروک های عمیق صورت می شود که روی عضلات قرار می گیرند. زمانی که سم بوتولینوم در ناحیه مورد درمان تزریق می شود سم وارد سلول های عصبی می شود و یک نوع پروتئین خاصی را بر غشا سلول عصبی منتشر می کند که برای کسیه های محتوی سیتوکولین و برای پیوند مناسب لازم می باشد.

قبل از تزریق بوتاکس

پزشک می تواند بسته به نوع حساسیت فرد به درد، از یک بی حسی موضعی قبل از تزریق استفاده کند. قبل از انجام تزریق پزشک از بیمار می خواهد تا عضلات صورت خود را در ناحیه مورد درمان به منظور تعیین نقاط دقیق تزریق، منقبض کند.

هنگام تزریق بوتاکس

پزشک به وسیله یک سوزن اتروفی مقادیر کوچکی از سم بوتولینوم را در عضلات صورت در عرض نواحی مورد درمان تزریق خواهد کرد. اگر بی حسی تزریق نشود ممکن است فرد یک احساس سوزش و نیش دار را ناحیه تزریق حس کند. تمام این فرآیند حدود ۱۰ دقیقه زمان می برد.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

پس از تزریق بوتاکس پزشک برای چند ساعت، انجام فعالیت های قدرتی را برای فرد محدود می سازد و اصول احتیاطی را به منظور کاهش ایجاد خطر و بروز کبودی به وی توصیه می کند. اما می توان بیشتر فعالیت های عادی از سر گرفت.

عوارض تزریق بوتاکس

.پس از تزریق ممکن است مقداری کبودی، تورم یا بی حسی در اطراف نواحی تزریق حس شود. اما این علائم بسیار ناچیز است و چند روز پس از انجام فرآیند تزریق از بین می رود. هر چند به طور نادری ممکن است سم بوتولینوم در ناحیه مورد تزریق به دیگر نواحی بدن سرایت کند و باعث ایجاد اثرات جانبی شود بنابراین تزریق بوتاکس می تواند برای همه بیماران مناسب نباشد. اگر تزریق بوتاکس به طور صحیح و دقیقی تزریق شود می تواند برای استفاده ایمن در نظر گرفته شود.

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس

زمان شروع اثر بوتاکس

برای دریافت نتیجه خوب از تزریق بوتاکس بهتر است یک هفته صبر کنید. زیرا عضلات واقع در نواحی مورد درمان دارای محدودیت در قابلیت انقباض شده هستند ظاهر خطوط و چروک های صورت پس از تزریق کاهش خواهد یافت. نتایج بهتر بعد از ۳ تا ۴ مشخص می شود. بعد از این زمان برای حفظ نتایج بهتر باید از تزریقات متعاقب بعدی بهره برد.

برخی خدمات کلینیک زیبایی تسنیم:

جوانسازی پوست

تزریق چربی

راه های ارتباطی با کلینیک تسنیم:

۲۲۷۶۴۵۸۸ – ۲۲۷۶۵۲۸۵

info@tasnimclinic.ir

پیج اینستاگرام

پاسخ

پنج × یک =