[021] ️22764588 -22765285
(ساعات کاری : شبنه تا پنجشنبه (صبح و عصر
با تعیین وقت قبلی
تهران، پاسداران، بوستان دوم، نبش بن بست مریم، پلاک 2، زنگ 6

بادی جت

بادی جت

امروزه با استفاده از روش های جدید می توان تا حدود زیادی تغییراتی در فرم و سایز بدن افرادی که در برخی نواحی بدنشان چربی های انباشته شده دارند را ایجاد کرد. هدف از استفاده از روش بادی جت، لاغری نیست و افرادی که نسبت به قدشان چربی های اضافه دارند استفاده از این روش روش مناسبی برای لاغر شدن آنها نیست. این روش در افرادی که فقط چربی های موضعی که با رژیم های لاغری این چربی ها از بین نمی رود را در برخی نقاط بدن دارند استفاده می شود. این چربی ها با استفاده از این روش تخلیه و فرم دهی ایجاد می شود.

یکی از این روش هایی که امروزه بسیار مرسوم شده و برای جراحی های لاغری از آن استفاده می شود و تخیله چربی و بیرون کشیدن چربی های مزاحم و سرسخت که با رژیم غذایی و ورزش ها این چربی ها از بین نمی روند دستگاه بادی جت است که در این روش متخصص بیهوشی پرونده بیمار را بررسی می کند و توسط جراح پرسه عمل جراحی صورت می گیرد. بادی جت یک روش برای برداشتن چربی هاست. اصول کار بادی جت مانند بقیه روش های برداشتن چربی مانند ساکشن و لیپوماتیک است که در آن از یک کانولای فلزی با ایجاد سوراخ هایی در محدوه ای که چربی ها به صورت موضعی انباشته شده اند ایجاد می شود و محلولی برای آماده سازی و جدا کردن چربی به زیر پوست وارد می شود. در بادی جت به کمک فشار کنترل شده آب از بافت زیر جدا می شود و سلول های چربی از هم جدا می شوند و همزمان با پاشش آب به داخل دستگاه مکیده می شود بنابراین کمترین آسیب را به بافت زیر می زند با توجه به مکانسیمی که دارد نسبت به بقیه روش ها آسیب کمتری می زند.

بادی جت

بادی جت

روش کار دستگاه بادی جت

روش کار این دستگاه به این شکل است که روی موضعی که چربی دارد چهار سوراخ ایجاد می شود که محل ورود کانولا و خروج ساکشن است از طرفی با سرم نرمال سالین و فشار آب که این آب همان نرمال سالین است سلول های چربی دانه دانه از بافت خود جدا می شوند و از طرف دیگر این ساکشن اتفاق می افتد، دستگاه یک فیلتراسیونی دارد که خونه آبه و سرم از سلول های چربی و سلول های چربی آسیب دیده چربی جدا می شود و سلول های چربی سالم و دست نخورده باقی می ماند. چربی از مواضعی که بیمار درخواست کرده مانند شکم، پهلو، پشت، ساق پا، ران، بازو و سینه یا هر جایی که حد بیشتر چربی ذخیره کرده استخراج شده. این چربی هایی که از قسمت های مورد نظر استحصال می شود بسیار سالم و قابل پیوند اند. بعد از استخراج می توان این چربی را تصفیه کرد و به قسمت های دیگر بدن مثل سینه، صورت، باسن، ساق پا و ناحیه ژنیتال قابل تزریق است. ۳۰ درصد از این چربی هایی که تزریق می شود ممکن است جذب نشود و پیوند صورت نگیرد ۷۰ درصد بقیه کاملا حجم می دهد و بیماران راضی هستند به همین خاطر ، ۳۰ درصد بیشتر تزریق می شود تا بیمار به ۱۰۰ درصد رضایت برسد.

مزایای بادی جت

هر عملی عوارض مربوط به خود را دارد برای مثال لیپوساکشن های قدیمی با توجه به اینکه از لوله ها و کانال هایی استفاده می شد که در آن چربی که از عمق آن ضایعه به سختی بیرون کشیده می شد عوارضی مانند کبودی، خونریزی، درد و در بعضی مواقع آمبولی که عارضه کشنده ای در جراحی ها محسوب می شود اتفاق می افتاد. خوشبختانه امروزه با تکنولوژی های جدید که کار ساکشن را تسهیل کرده این نوع عوارض بسیار کم شده یعنی دوره نقاهت بسیار کوتاه، کبودی و درد کم را دارد.

در زمان انجام این پروسه بیمار بیهوش نمی شود و فقط از یک بی حسی موضعی استفاده می شود و خطر آمبولی در این روش اگر توسط یک پزشک متخصص انجام شود کاملا از بین می رود.

در روش های قدیمی به دلیل اینکه انرژی بسیار زیادی به سلول ها برای خارج کردن چربی ها وارد می شد باعث از بین رفتن این سلول ها می شد و دیگر قابل استفاده برای قسمت های دیگر بدن نبود. در این روش به دلیل اینکه که ذرات آب باعث جدا شدن چربی ها می شود حدود ۸۵ تا ۹۰ درصد سلول های خارج شده سلول های زنده، سالم و قابل پیوند هستند و می توان در برخی افراد از این چربی ها برای حجم دهی به سینه و باسن و همچنین برای از بین بردن چین و چروک های در سطح پوست و خطوط اخم و خنده استفاده کرد .

همه جوانب کار در این روش در نظر گرفته شده تا کمترین آسیب به بافت برسد. کبودی و خونریزی در این روش کمترین مقدار است و بیمار می تواند بعد از دو سه روز به محل کار خود باز گردد. سلول های دریافت شده از این روش قابل تزریق است. چربی که به روش دستی برداشته می شود خالص نیست و شامل حجم زیادی خون است و باید یک سری فرآیندهایی در آن انجام شود تا باعث می شود ۸۰ درصد سلول ها بمیرند و بعد از یک ماه پس از تزریق چربی در پوست به صورت زنده باقی می ماند. از این روش در فرم دهی و بزرگ کردن اندام هایی از بدن که بنا به دلایلی کوچکتر از حد معمول هستند استفاده می شود. این کار باعث می شود تا بدون استفاده از پروتز به اندام های مورد نظر حجم داد.

از دیگر موارد کاربرد بادی جت:

  • باز سازی بافت ها با تزریق چربی
  • درمان اسکارهای فرو رفته
  • به دلیل وجود سلول های بنیادین در این چربی ها با تزریق جوانسازی هم در بافت اتفاق می افتد
  • تزریق چربی به زیر پوست صورت و دست که چربی آن تحلیل رفته
  • ماندگاری و سازگاری طولانی این چربی ها در بدن به دلیل اینکه از بافت خود بدن برداشته و تزریق می شود، بسیار بالاست.

 

One thought on “بادی جت

  1. سمانه - آذر ۲۷, ۱۳۹۷ در ۱:۰۵ ب.ظ

    سلام و قت بخیر ، در عمل بادی جت آیا چربی های خارج شده از بافت بدن مورد استفاده خواهند بود ؟

    پاسخ

پاسخ

چهار × یک =